школа Вівторок, 19.03.2024, 14:42
Нижньоселищенська ЗОШ I-III ступенів
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ФОТО ТИЖНЯ
Міні-чат
Поділитись
Давня мудрість
Оберіть собі роботу до душі, і вам не доведется працювати жодного дня у житті......
Мудрість
Наші нагороди
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
Нижнє Селище - Нижньоселищенська школа

Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів під час виконання трудових заходів
на території навчального закладу та поза ним


1. Загальні положення.
Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів під час виконання трудових заходів поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час перебування в навчальному закладі та на його території і поза нею.
Інструкцію розроблено відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563.
Всі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях.

2. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час виконання трудових заходів на території навчального закладу та поза нею.
Вимоги безпеки життєдіяльності учнів перед початком виконання трудових заходів на території навчального закладу та поза нею.
• Визначити чітко дату, час і місце виконання трудових заходів. Якщо ви з поважних причин не встигаєте на призначений час або будете відсутні, слід завчасно повідомити вихователя класу, наставника за телефонним зв’язком про своє запізнення або відсутність. Відсутність на трудовому заході має бути підкріплена заявою від батьків на ім’я директора.
• Вид роботи під час виконання трудових заходів має бути обговорено завчасно, тому на захід усі учні повинні принести інвентар для роботи ( віник, совок, ганчірку, відро тощо). Для запобігання травматизму, інвентар слід обгорнути ганчіркою чи поліетиленом, його не можна піднімати вище коліна (особливо лопати, граблі, сапки), щоб не пошкодити того, хто йде позаду або стоїть попереду.
• До виконання трудового заходу допускаються учні, які не мають протипоказань щодо стану здоров’я. Якщо ви погано почуваєтеся, слід негайно звернутися до вихователя, наставника класу й не приступати до заданих видів роботи.
• Під час виконання трудового заходу учні користуються спеціальним одягом і взуттям. Взуття має бути без підборів, а одяг – захисним (халат, довга сорочка, куртка тощо). Обов’язкова наявність рукавичок, якщо роботи відбуваються на вулиці – поліетиленовий пакет для сміття.
• У вихователя класу, наставника має бути аптечка з набором медикаментів, перев’язувальних засобів для надання першої долікарської допомоги у разі травм або пошкоджень.
Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час виконання трудових заходів на території навчального закладу та поза нею.
• Чітко дотримуватися вимог безпеки життєдіяльності учнів під час виконання трудового заходу, бути постійно в полі зору вихователя, наставника класу. Без дозволу нікуди не йти.
• Виконувати тільки призначений вихователем або наставником класу фронт робіт.
• Приступати до виконання роботи тільки після прослуханого інструктажу, проведеного вихователем, наставником класу.
• При поганому самопочутті, потертостях, пошкодженнях, запамороченнях, болях у ділянці серця, печінки, шлунково-кишкових розладах терміново звертатися до вихователя, наставника класу.
• Не піднімати та не переносити вручну важких речей вагою понад 6 кг для дівчат та 12 кг – для хлопців (старших класів). Діти молодших класів важкі речі переносити не повинні.
• Бути уважним при виконанні робіт. При собі категорично заборонено мати гострі, колючо-ріжучі предмети, що можуть призвести до травм.
• Для прибирання приміщень, території користуватися щіткою, совком, віником, ганчіркою. Не прибирати сміття і відходи безпосередньо руками – це може призвести до травмування. Категорично заборонено брати в руки скло, шприци, голки, каміння, медикаменти, консервні банки тощо, чим можна нанести ушкодження.
• Переносити воду для миття меблів, підлоги у відрі, наповненому не більш ніж на три чверті об’єму.
• При митті підлоги остерігатися скалок, цвяхів на підлозі. Вилучити їх, загорнути у пакет або папір і викинути у відро для сміття.
• Бути обережним при прибиранні біля люків, спусків, драбин і дверей. Виконувати цю роботу тільки під наглядом вихователя, наставника класу, попередньо прослухавши інструктаж.
• Перш ніж пересувати столи, шафи та інший інвентар і меблі, перевірити і прибрати з їх поверхні предмети, що можуть упасти.
• Категорично заборонено учням проводити роботу на висоті (мити вікна, витирати стіни, вішати штори, витирати пил на меблях).
• Не класти ганчірки або інші предмети на обладнання, електроприлади, апарати.
• Категорично заборонене прибирання електроприладів і світильників. Не можна торкатися відкритих і неохолоджених струмоведучих частин, а також оголених і погано ізольованих дротів. У разі виявлення неізольованої проводки, іскріння проводки, обірваних проводів, негайно повідомити про це вихователя, наставника класу, адміністрацію. Під час прибирання в кабінетах, приміщеннях навчального закладу, побутові електроприлади, світильники, комп’ютери, апаратура повинні бути вимкненні від живлення електрострумом.
• Категорично заборонено під час трудового заходу піднімати інвентар угору, перекидати його через плече, щоб запобігати травмуванню. Заборонено кидати інвентар (віники, совки, лопати тощо) для передачі іншій особі. Передавати інвентар слід обережно, із рук у руки, за ручку.
• Працювати спокійно. Не провокувати інших словами, діями, агресивною поведінкою, що може призвести до бійки, правопорушень.
• Якщо учні працюють із шкільним інвентарем, або інвентарем іншої установи, вони повинні його здати після трудового заходу вихователю, наставнику класу неушкодженим. У разі пошкодження інвентарю батьки учня повинні будуть придбати новий інвентар.
• При прибиранні території навчального закладу або поза нею, під час прибирання проїжджої частини, не виходити на дорогу самостійно. Вихователь або наставник повинен виставити на дорозі попереджувальні знаки, чергових із червоними прапорцями, а діти мати в спецодязі спеціалізовані червоно-помаранчеві жилети.
• Категорично заборонено під час трудового заходу кидатися сміттям, ганчірками, камінням тощо – це може призвести до травмування й правопорушень.
Вимоги безпеки життєдіяльності учнів після виконання трудових заходів на території навчального закладу та поза нею.
• Вишикуватися для останньої перевірки учнів для обліку після завершення трудового заходу.
• Здати отриманий інвентар вихователю, наставнику класу.
• Категорично заборонено йти додому без дозволу вихователя, наставника класу.
• Повернення додому здійснювати за попередньо обговореним маршрутом, дотримуючись правил дорожнього руху.
• Кожному учневі після закінчення трудового заходу необхідно ретельно вимити руки та обличчя з милом.

3. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів в аварійних ситуаціях.
У разі виникнення аварійної ситуації негайно повідомити вихователя, наставника класу.
Не панікувати, не метушитися, чітко виконувати вказівки дорослих, рухаючись до аварійних виходів, місця евакуації, нікуди не йти від керівника.
Після евакуації зазначити свою присутність для обліку, не залишати місце роботи без дозволу вихователя, керівника.
Якщо аварійна ситуація виходить з-під контролю дорослих, слід правильно оцінити ситуацію, залишаючи аварійно-небезпечне місце. Терміново зв’язатися зі службами екстреної допомоги або рідними за мобільним зв’язком:
101 – пожежна охорона;
102 – міліція;
103 – швидка медична допомога;
104 – газова служба.
вказуючи своє прізвище, ім’я, номер свого телефону та коротко описавши ситуацію, що
склалася.
Шкільна символіка
Профіль
Привіт:Гість
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Друзі сайту
Корисні посилання
-----------------------------
-----------------------------
-----------------------------
-----------------------------
Зверніть увагу
При відтворенні інформації з офіційного сайту Нижньоселищенської ЗОШ I-III ступенів посилання на nselishche.at.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів обовязкове гіперпосилання).
Радіо для сайта
                          Офіційний сайт Нижньоселищенської ЗОШ I-III ступенів. Всі права захищено.© 2024 Нижнє Селище. Матеріали, розміщені на сайті, виключно для ознайомлення.
Адміністрація не несе відповідальності за публікації користувачів сайту.
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz
Наверх