школа Субота, 20.04.2024, 17:55
Нижньоселищенська ЗОШ I-III ступенів
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Новини [214]
Наші презентації [4]
Спортивні новини [25]
Безкоштовні матеріали на допомогу вчителям і учням [3]
Меню сайту
ФОТО ТИЖНЯ
Міні-чат
Поділитись
Давня мудрість
Оберіть собі роботу до душі, і вам не доведется працювати жодного дня у житті......
Мудрість
Наші нагороди
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
Головна » Файли » Новини

Щодо спалаху поліомієліту в Україні
31.01.2016, 22:00
Щодо спалаху поліомієліту в Україні

(Лист МОН України від 15.01.2016 № № 1/9-20)


За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, у серпні 2015 року два випадки поліомієліту, спричинені вакцино-спорідненим поліовірусом були підтверджені в Україні.
Відповідно до міжнародних медико-санітарних норм Європейське бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я оповістило про цю ситуацію Глобальну ініціативу з ліквідації поліомієліту (GPEI). З того часу партнери GPEI підтримують Україну, аби зупинити передачу поліовірусу і повернути країні статус вільної від поліомієліту.
Згідно із міжнародними стандартами, однією із ключових вимог у відповідь на спалах поліомієліту є проведення загальнонаціональних заходів із вакцинації дітей відповідної вікової групи, включно із щонайменше одним раундом вакцинації дітей віком до 10 років.
Вважається, що діти цілком захищені від поліомієліту, якщо 95% цільової групи вакциновані оральною поліовакциною (ОПВ).
Щоб задовольнити ці вимоги, Міністерство охорони здоров’я України схвалило проведення трьох раундів додаткових заходів із імунізації з жовтня 2015 року до лютого 2016 року:
1-ий раунд – діти віком до 6 років (19 жовтня – 7 листопада 2015);
2-ий раунд – діти віком до 6 років (30 листопада - 18 грудня 2015);
3-ий раунд – діти віком до 10 років ( 25 січня – 5 лютого 2016).
У кожному із перших двох раундів понад півтора мільйона дітей були вакциновані від поліомієліту. Під час проведення третього раунду потрібно охопити вакцинацією майже 5 мільйонів дітей дошкільного і шкільного віку.

Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я України продовжує інформаційну кампанію щодо вакцинації та запобігання інфекційних хвороб в Україні.
З огляду на зазначене, рекомендуємо місцевим органам управління освітою налагодити співпрацю з обласними (районними) департаментами охорони здоров’я та координаторами проведення додаткових заходів із імунізації. Сприяння в організації процесу вакцинації у школах і дитячих садках, просвітницька робота з батьками і співпраця з медичними працівниками є надзвичайно важливими для зупинення циркуляції вірусу поліомієліту в Україні.
Міністерством охорони здоров’я розроблено рекомендації щодо проведення вакцинації проти поліомієліту вакциною ОПВ в рамках третього раунду, що додаються.

Рекомендації щодо проведення вакцинації проти поліомієліту вакциною ОПВ в рамках третього раунду вакцинації ОПВ в організованих дитячих колективах


В Україні у відповідь на спалах поліомієліту було проведено два раунди додаткової вакцинації ОПВ дітей віком від 2 місяців до 6 років. Протягом першого раунду вакцинації було охоплено 64,7% дітей віком від 2 місяців до 6 років, протягом другого раунду – 75,2% дітей віком від 2 місяців до 6 років.
Третій раунд додаткової вакцинації ОПВ дітей в Україні буде проведено з 25.01.по 05.02.2016 року. Такі раунди додаткової вакцинації ОПВ проводяться у зв’язку з тим, що у 2015 році було виділено вакциноспоріднений поліовірус (ВСПВ) типу 1 від двох дітей з гострим в’ялим паралічем (ГВП) в Україні. Випадки не пов’язані один з одним, зареєстровані у двох різних районах (Рахівському і Тячівському) Закарпатської області. Поліовірус у цих випадках був виявлений Національною поліовірусною лабораторією (ДЗ «Український центр моніторингу та контролю за захворюваннями МОЗ України», м. Київ) та визначений як циркулюючий ВСПВ (цВСПВ) тип 1 регіональною референс-лабораторією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) 28 серпня 2015 року. Результати були підтверджені Глобальною референс-лабораторією з поліовірусів центру контролю та попередження захворюваності (CDC) в Атланті, США.
Виявлені випадки цВСПВ в Україні є рідкісними формами поліовірусу, що виникають лише за умови низького рівня охоплення вакцинацією. Низький рівень популяційного імунітету дозволяє вірусу з поліовакцини циркулювати та набувати патогенних якостей дикого поліовірусу. Генне секвенування виявило високий рівень відхилення цих вірусів від оригінального вакцинного вірусу – 26 мутацій в одному випадку і 20 мутацій в іншому. Більше того, випадки мали 18 спільних мутацій, що вказує на їх спільне походження і приблизно на два роки еволюційного розвитку.
Ці два випадки вказують на активну передачу ВСПВ типу 1 в Україні і трактуються як спалах поліомієліту.
Високий рівень дивергентності ізолятів від виявлених випадків вказує на те, що виявлений вірус вже мав змогу циркулювати невиявленим протягом приблизно 2 років. Оскільки між дикими поліовірусами та цВСПВ немає різниці з точки зору пов’язаного з ними клінічного захворювання, існує високий ризик подальшого виникнення випадків поліомієліту. Цей спалах може поширитися на інші території України та сусідні країни, якщо передачу вірусу не буде негайно зупинено шляхом оперативної та високоякісної імунної відповіді. Поточна ситуація в Україні загрожує всій Європі втратою статусу регіону, вільного від поліомієліту, який було досягнуто в 2002 році, а також ставить під загрозу успішне виконання Глобальної ініціативи з викорінення поліомієліту, що очікувалося у найближчому майбутньому.
Популяційний імунітет проти поліомієліту в країні є надзвичайно низьким. У 2014 році лише 50% дітей віком до року отримали повну вакцинацію проти поліомієліту та інших вакцинокерованих захворювань. У 2015 році за найоптимістичнішими оцінками, ця цифра є навіть нижчою, що відсуває Україну на рівень країн з найнижчим рівнем охоплення вакцинацією у світі. Через постійне зниження рівня охоплення вакцинацією в країні з 2009 року кількість невакцинованих дітей швидко зросла до приблизно 1,5–1,8 млн. дітей.

Визначення дітей, які підлягають вакцинації РПВ в рамках третього раунду.

1. Вакцинації ОПВ в рамках третього раунду підлягають усі діти, як щеплені для профілактики поліомієліту раніше за віком, так щеплені частково, з порушенням календаря щеплень.
2. Третій раунд охоплюватиме всіх дітей віком від 2 місяців до 10 років (9 років 11 місяців 29 днів), території обслуговування медичних закладів, незалежно від їх поточної реєстрації. Для досягнення вищих показників охоплення населення, школярі будуть вакциновані також і в школах.

Порядок проведення щеплень ОПВ в закладах освіти в рамках третього раунду.

(Наказ МОЗ України від 16 вересня 2011 року № 595 (у редакції наказу МОЗ України від 11 серпня 2014 року № 551)

1. При проведенні вакцинації в закладах освіти, для забезпечення своєчасного проведення профілактичних щеплень лікар, фельдшер, молодший спеціаліст з медичною освітою у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах заздалегідь інформують батьків або осіб, що їх замінюють, про проведення імунізації дітей, які підлягають профілактичному щепленню.
2. Медичний огляд перед щепленням є обов’язковим. При проведенні щеплень у дошкільних закладах або загальноосвітніх навчальних закладах медичні огляди проводяться у присутності медичного працівника.
3. Протипоказання до вакцинації ОПВ та ІПВ визначаються чинними рекомендаціями МОЗ України щодо проведення імунопрофілактики (наказ МОЗ України №551 від 11.08.2014 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні»). Контакт з інфекційним хворим, в т.ч. на грип та інші ГРВІ, карантину, епідемії грипу не є протипоказаннями до вакцинації, чинниками для припинення/не проведення третього раунду вакцинації ОПВ.
4. Проведення щеплення ОПВ в рамках третього раунду вакцинації дітей віком 6-10 років, що перебувають в школах-інтарнатах даної вікової групи до 100 осіб, вакцинувати в кабінетах щеплень ЗОЗ за місцем розташування даної школи-інтернату.
5. ОПВ не призначається членам сім’ї ВІЛ-інфікованого та особам, що доглядають за ним. Вакцинація ОПВ дітям, які перебувають в контакті з ВІЛ-інфікованими дітьми в організованих дитячих колективах, не протипоказана.
6. У медичній документації здійснюється відповідний запис лікаря про дозвіл на проведення щеплення та вкладається форма № 063-2/о.
7. Профілактичні щеплення повинні проводитися при дотриманні санітарно-протиепідемічних правил і норм. Матеріально-технічне забезпечення Кабінетів щеплень повинно відповідати вимогам наказу Міністерства охорони здоров’я України від 31 грудня 2009 року № 1095 «Питання організації роботи кабінетів щеплень».
8. Транспортування, зберігання і використання вакцин, анатоксинів здійснюються з обов’язковим дотриманням вимог «холодового ланцюга».
9. Після проведення профілактичного щеплення повинно бути забезпечене медичне спостереження під наглядом медичного працівника не менше 30 хвилин після вакцинації.
10. Отримання згоди на щеплення (Наказ МОЗ України від 31.12.2009 №1086 "Про затвердження форми первинної облікової документації № 063-2/о «Інформована згода та оцінка стану здоров’я особи або дитини одним з батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики» та Інструкції щодо її заповнення»):
10.1. Форма первинної облікової документації № 063-2/о (далі - Форма) "Інформована згода та оцінка стану здоров'я особи або дитини одним з батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики" є обов'язковим документом при щепленні або туберкулінодіагностиці дитини.
10.2. Форму заповнюють на всіх дітей, що підлягають щепленню або туберкулінодіагностиці, незалежно від місця проживання.
10.3. Заповнена форма означає, що особа та/або один з батьків або інший законний представник дитини перед щепленням або туберкулінодіагностикою отримали повну інформацію про процедуру щеплення, туберкулінодіагностики, про протипоказання до проведення щеплення або туберкулінодіагностики, про вакцину та про можливі несприятливі наслідки.
10.4. Адресну частину Форми заповнює медичний працівник (лікар, молодший спеціаліст з медичною освітою), у присутності якого здійснено оцінку стану здоров'я особи або дитини, що підлягає щепленню або туберкулінодіагностиці, та заповнено форму. Форма заповненюється напередодні або в день щеплення.
10.5. Пункти 1-9 Форми заповнюються особисто одним з батьків або іншим законним представником дитини.
10.6. Форма підписується медичним працівником (лікарем, молодшим спеціалістом з медичною освітою), відповідно до пункту 10 форми.
10.7. Факт відмови від щеплень з позначкою про те, що медичним працівником надані роз’яснення про наслідки такої відмови, оформлюється за формою № 063-2/о, підписується як громадянином (при щепленні неповнолітніх – батьками або іншими законними представниками, які їх замінюють), так і медичним працівником.
11. Особливого спостереження під час перебування в дитячому колективі в післявакцинальний період щеплені діти не потребують.
12. Розмежування в дитячому колективі контактів дітей, котрі не отримали щеплень для профілактики поліомієліту взагалі або щеплені частково, з дітьми, котрі отримали вакцинацію ОПВ, не проводиться.

Вимоги до проведення вакцинації в тимчасовому кабінеті щеплень.
(Наказ МОЗ України від 31.12.2009 № 1095 «Примірне положення про Кабінет щеплень»)


1. Тимчасові Кабінети щеплень розгортаються ЛПЗ у медичних кабінетах ЛПЗ, медичних кабінетах дошкільних, загальноосвітніх, навчальних закладів І-ІУ рівнів акредитації, медичних пунктах підприємств тощо. Для забезпечення виконання функцій Кабінету створюються виїзні (мобільні) бригади.
2. Питання організації діяльності щодо щеплень у тимчасових Кабінетах щеплень покладається на заступника керівника ЛПЗ, в установленому порядку.
3. Виїзна (мобільна) бригада для проведення щеплень повинна складається з одного лікаря, одного фельдшера або молодшого спеціаліста з медичною освітою та одного реєстратора.
4. Реєстраторами можуть бути медичні працівники, вчителі, студенти, інші добровольці.
5. Необхідна кількість персоналу і бригад для проведення щеплення розраховується із розрахунку не більше 100 щеплень на день на одну особу, що виконує щеплення.
6. Якщо очікуване навантаження на одну виїзну (мобільну) бригаду перевищує 100 осіб, що підлягають щепленням, слід планувати дві або більше одночасно працюючих бригад (мобільних).
7. У тимчасових Кабінетах щеплень повинні бути такі документи:
• форма первинної облікової документації № 063/о «Карта профілактичних щеплень»;
• форма первинної облікової документації № 064/о «Журнал обліку профілактичних щеплень»;
• форма № 063-1/о «Карта імунізації»;
• № 025/о «Медична карта амбулаторного хворого»; № 025-1/о «Вкладний листок на підлітка до медичної карти амбулаторного хворого»; № 026/о «Медична карта дитини (для школи, школи-інтернату, школи-ліцею, дитячого будинку, дитячого садку)»; № 112/о «Історія розвитку дитини» (за необхідності).

Санітарно-епідеміологічні вимоги до тимчасових Кабінетів щеплень:

- загальна площа не менше 10 кв.м.;
- обов’язково повинен бути водопровід (проточна вода) та, бажано, гаряче водопостачання;
- у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання – встановлюються електроводонагрівачі (накопичувального або проточного типу) неперервної дії;
- облаштування раковинами, дозаторами з рідкими (антисептичними) милом та розчинами антисептиків;
- приміщення кабінету повинно мати природне освітлення;
- перед розгортанням Кабінету щеплень генеральне прибирання приміщення із застосуванням дезінфекційних засобів;
- вологе прибирання проводиться не менше 2 раз на добу з використанням миючих та дезінфекційних засобів.

Джерела інформації щодо поліомієліту:
Інформація для населення про поліомієліт
Категорія: Новини | Додав: BIOLOGY
Переглядів: 735 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Шкільна символіка
Профіль
Привіт:Гість
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Друзі сайту
Корисні посилання
-----------------------------
-----------------------------
-----------------------------
-----------------------------
Зверніть увагу
При відтворенні інформації з офіційного сайту Нижньоселищенської ЗОШ I-III ступенів посилання на nselishche.at.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів обовязкове гіперпосилання).
Радіо для сайта
                          Офіційний сайт Нижньоселищенської ЗОШ I-III ступенів. Всі права захищено.© 2024 Нижнє Селище. Матеріали, розміщені на сайті, виключно для ознайомлення.
Адміністрація не несе відповідальності за публікації користувачів сайту.
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz
Наверх