школа Четвер, 18.04.2024, 19:49
Нижньоселищенська ЗОШ I-III ступенів
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Новини [214]
Наші презентації [4]
Спортивні новини [25]
Безкоштовні матеріали на допомогу вчителям і учням [3]
Меню сайту
ФОТО ТИЖНЯ
Міні-чат
Поділитись
Давня мудрість
Оберіть собі роботу до душі, і вам не доведется працювати жодного дня у житті......
Мудрість
Наші нагороди
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
Головна » Файли » Новини

Зробимо село чистим і безпечним
22.04.2013, 01:01


У всіх нас вдома обовязково є прилади, що працюють на батарейках: годинники, будильники, портативне радіо, пульт до телевізора, музичного центру… та ще багато від чого. Щось не працює? Заміни батерку і насолоджуйся «благами цивілізації» далі. Маленька неприємність в минулому. Але попереду – нові неприємності, більш глобальні. Напевно, переважна більшість людей викидує батарейки просто на смітник, дехто робить спробу їх спалити чи закопати. Справа в тому, що неправильно утилізована батарейка дуже шкодить довкіллю: забруднює 20 метрів кубічних грунту або 400 літрів води. А її оболонка утворена з важких металів, що згодом потрапляють з грунту у воду, а потім в організм, осідаючи на нирках та печінці. Ось такий ланцюг. Та його можна перервати, якщо дотримуватися правил утилізації таких небезпечних відходів.
Ще одна болюча тема - утилізація люмінесцентних ламп. До речі, варто відмітити, що вони належать до першого класу відходів — надзвичайно небезпечні. Обумовлено це тим, що в кожній із компактних люмінесцентних ламп міститься до 4 мг парів ртуті!!! У випадку розгерметизації цього вистачить для перевищення максимально допустимої концентрації небезпечної речовини у шкільному класі вчетверо(!) Та головна небезпека ртуті в її здатності акумулюватися в живих організмах. Причому навіть невеликі дози цього важкого металу здатні викликати в людей гострі фізичні та психічні розлади та згубно позначитись на здоров’ї дітей, народжених від постраждалих від отруєння ртуттю батьків.

Отже, підходимо до питання утилізації цих відходів ЕКОЛОГІЧНО!!!

Приносити відпрацьовані батарейки та люмінесцентні лампи (свої та сусідські) можна щодня (крім вихідних) у шкільний пункт прийому на першому поверсі. Кидати в спеціальні бачки. Ось так вони виглядають…

Категорія: Новини | Додав: BIOLOGY
Переглядів: 823 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 3
3 Михайло  
1
Зрозуміло!

1 Віталій  
1
Чудовий задум! Цікаво, чи це місцева ініціатива, чи, принаймні, на рівні району? І яким чином Ви будете утилізувати ці відходи?

2 DIRECTOR  
1
Ідея не нова, ініціатива місцева, рівень небайдужих жителів села. Крім школи є ще кілька пунктів. Щодо утилізації, поки що йде збір і ведеться пошук "утилізаторів". По батарейках - це у Львові підприємство "Аргентум", з лампами складніше...

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Шкільна символіка
Профіль
Привіт:Гість
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Друзі сайту
Корисні посилання
-----------------------------
-----------------------------
-----------------------------
-----------------------------
Зверніть увагу
При відтворенні інформації з офіційного сайту Нижньоселищенської ЗОШ I-III ступенів посилання на nselishche.at.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів обовязкове гіперпосилання).
Радіо для сайта
                          Офіційний сайт Нижньоселищенської ЗОШ I-III ступенів. Всі права захищено.© 2024 Нижнє Селище. Матеріали, розміщені на сайті, виключно для ознайомлення.
Адміністрація не несе відповідальності за публікації користувачів сайту.
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz
Наверх