школа Субота, 25.09.2021, 09:03
Нижньоселищенська ЗОШ I-III ступенів
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ФОТО ТИЖНЯ
Міні-чат
Поділитись
Давня мудрість
Оберіть собі роботу до душі, і вам не доведется працювати жодного дня у житті......
Мудрість
Наші нагороди
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------
---------------------------------


ПОРАДИ  БАТЬКАМ
Як оцінювати шкільні «успіхи» своїх дітей
    Правило 1. Заспокойтеся. Згадайте про свої колишні «успіхи». «Постійте в черевиках» своєї рідненької дитини. А тепер можна розпочати розмову, може … тільки послухати дитину, співчуваючи її бідам, а може … допомогти розібратися у складній теоремі, а може … Пам’ятайте, що спілкуватися в люті, роздратуванні – все одно, що включити в автомобілі «газ» і натиснути на гальма.   
    Правило 2. Не поспішайте. Ми очікуємо від дитини «все й одразу». Ми вимагаємо негайних успіхів, іноді не отримуємо їх, але при цьому не уявляємо, як нашкодили. Нам потрібно, щоб дитина вчилася сьогодні добре, ми примушуємо її – вона вчиться, але стає «зубрівкою» і ненавидить учення, школу, а може й …вас.
    Правило 3. Безмежна любов. Ви любите свою дитину, незважаючи на її «успіхи» у школі. Вона відчуває вашу любов, ї це допомагає їй бути впевненою в собі і подолати невдачі.  А як же ставитися до невдачі? Вона вас засмучує і … все.
    Правило 4. Не бийте лежачого. «Двійка», а для когось і «дев’ятка» ― достатнє покарання, тому недоцільно двічі карати за одні і ті ж помилки. Дитина очікує від батьків не докорів, а спокійної допомоги.
    Правило 5. Щоб позбавити дитину недоліків, намагайтеся вибрати той, якого ви найбільше хочете позбавитися, і говорить тільки про нього.
    Правило 6. Вибирайте найголовніше. Порадьтеся з дитиною, почніть з ліквідації тих шкільних труднощів, котрі найзначніші для неї. Але якщо вас турбує, наприклад, швидкість читання, не вимагайте одночасно і виразності, і переказу.
    Правило 7. Головне – хваліть виконавця, а критикуйте невиконання. Дитина схильна будь-яку оцінку сприймати глобально, вважаючи, що оцінюють всю її особистість. У ваших силах допомогти відокремити оцінку її особистості від оцінки її роботи.
    Правило 8. Найважче: оцінка повинна порівнювати сьогоднішні успіхів дитини з її власними вчорашніми, а не тільки з державними нормами оцінювання та успіхами-неуспіхами сусідського Івана.
    Правило 9. Не скупіться на похвалу. Будуючи стосунки з власною дитиною, не орієнтуйтеся тільки на шкільні оцінки. Нема такого двієчника, котрого немає за що похвалити. Виділіть у «морі» помилок «острівок» успіху, на якому зможе триматися, укорінюватися дитяча віра в себе і в успіх зусиль.
    Правило 10. Ставте перед дитиною найбільш конкретні та реальн6і цілі, і вона спробує їх досягти.  Не спокушайте дитину цілями, яких не можна досягти.
    Правило 11. Не рвіть останню нитку. Досить часто дорослі вимагають, щоб до занять улюбленою справою дитина виправила свою успішність у навчанні. У ряді випадків така заборона має стимулюючий характер і справді спонукає дитину до навчання. Але буває це тоді, коли справи з навчанням ще не дуже запущені і до нього ще є інтерес. Якщо ж зацікавленості вже нема, а в дитини є хобі, сфера живого інтересу, то треба не забороняти, а всіляко підтримувати, бо це саме та ниточка, за яку можна «витягнути» дитину до активного життя  у навчанні.


*****************************************************


Шкільна символіка
Профіль
Привіт:Гість
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Друзі сайту
Корисні посилання
-----------------------------
-----------------------------
-----------------------------
-----------------------------
Зверніть увагу
При відтворенні інформації з офіційного сайту Нижньоселищенської ЗОШ I-III ступенів посилання на nselishche.at.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів обовязкове гіперпосилання).
Радіо для сайта
                          Офіційний сайт Нижньоселищенської ЗОШ I-III ступенів. Всі права захищено.© 2021 Нижнє Селище. Матеріали, розміщені на сайті, виключно для ознайомлення.
Адміністрація не несе відповідальності за публікації користувачів сайту.
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz
Наверх